Elon Musk zgadza się, że Bitcoin Cash ma pewne przewagi nad Bitcoinem

Elon Musk, który ogłosił, że Bitcoin jest teraz w porządku, aby zapłacić za samochody Tesla, zgadza się, że w jeden szczególny sposób Bitcoin Cash jest lepszy niż Bitcoin – mediana opłaty transakcyjnej.

W środę, 24 marca, Tesla zapisała się w historii społeczności kryptowalutowej, gdy ogłosiła, że teraz akceptuje Bitcoin jako płatność za swoje samochody z najwyższej półki.

Teraz jednak Kim Dotcom próbuje przekonać najbogatszego człowieka na świecie, że Bitcoin Cash jest znacznie bardziej sprawiedliwą transakcją, jeśli chodzi o płatności.

Elon Musk zgadza się, że BCH oferuje niższe opłaty niż BTC

Kim Dotcom, niemiecko-fiński przedsiębiorca i aktywista polityczny (znany również jako Kimble lub Kim Tim Jim Vestor), skomentował środowy tweet Muska o otwarciu opcji płatności Bitcoin na stronie Tesli.

Dotcom zwrócił uwagę, że medianowe opłaty transakcyjne są znacznie tańsze, jeśli płacisz w Bitcoin Cash, a nie Bitcoin i zasugerował, że Musk powinien kupić sodę za BTC. Kim Dotcom stwierdził, że BCH służy masowemu rynkowi, w przeciwieństwie do Bitcoina, który jest tylko dla górnego jednego procenta.

Musk zgodził się z tym, co powiedział przedsiębiorca. Samson Mow, CSO Blockstream, przypomniał im obu, że płatności Bitcoinem poprzez sieć Lightning lub Liquid Network mogą pomóc w tym przypadku.

Bitcoin pogrąża się pomimo zapowiedzi Tesli

Co ciekawe, pomimo wczorajszej zapowiedzi Muska na temat Bitcoina i Tesli, kurs BTC nie spełnił byczych oczekiwań. Po wzroście o około 3 tysiące dolarów (ze strefy 54 tysięcy dolarów do nieco ponad 57 tysięcy dolarów), flagowa kryptowaluta pogrążyła się w nocy w okolice 52,5 tysiąca dolarów.

Na początku tego roku Elon Musk ogłosił, że stał się zwolennikiem Bitcoina i że Tesla przeznaczyła na Bitcoina aż 1,5 miliarda dolarów. Teraz, gdy firma akceptuje BTC jako płatności, zamierza również trzymać otrzymane BTC i nie konwertować ich na fiat.

Peter Schiff ostrzega przed kupowaniem Tesli za BTC

Peter Schiff, który nie znosi Bitcoina, postanowił skomentować na Twitterze kolejny krok Tesli w stronę Bitcoina.

CEO Euro Pacific Capital i złota pluskwa, Schiff zatweetował, że w przypadku, gdy Bitcoin się pogrąża, zwrot dokonany przez Teslę w Bitcoin będzie niższy niż w USD – ostateczny rachunek sprzedaży, według niego.